EMMEN - Vrijdag 12 juli om 20:00 uur spelen Gumbo & The Monk in het Rensentheater in Emmen. Het bezielde bluesduo neemt het publiek mee op een muzikale reis door de geschiedenis van de blues: van de zinderende juke joints op de katoenplantages in de Mississippi Delta tot de grotestadsblues van Detroit en Chicago.


Met gepassioneerde zang, intens slidegitaarwerk en zelfgebouwde instrumenten zoals cigar box guitars en primitieve buizenversterkers weten Gumbo & The Monk de rauwe, authentieke klank van de oerblues tot leven te wekken. Tussen de nummers door vertellen ze anekdotes en verhalen over de oorsprong en de ontwikkeling van deze muziek, waardoor het concert een meeslepende theatervoorstelling wordt.

Zanger The Monk, geboren in het zuiden van Spanje, raakte al op jonge leeftijd gegrepen door de bezieling van de blues, die hij herkende uit de flamenco. Zijn gevoel voor timing, expressieve zang en zijn charisma bleven niet onopgemerkt: zo werd hij door Arrow Classic Rock "de hoofdklasse van de Nederblues" genoemd.

Gitarist Gumbo bouwt zijn eigen instrumenten en reisde meerdere keren naar het zuiden van de VS om de roots van de blues persoonlijk te ervaren. De liefde voor de oude blues bracht beide muzikanten samen in dit unieke project, waarmee ze inmiddels te zien waren op diverse festivals in binnen- en buitenland.

"Na een toegift eindigde dit prachtige bluesoptreden met een staande ovatie van de aanwezigen. Blues met een grote B!" – RTV Westerwolde

"Op hun zelfgemaakte instrumenten benaderden zij misschien nog het meest de echte, authentieke country blues." – Cuby & The Blizzards Museum

"Gumbo & The Monk zijn echte puristen" Johan Derksen

Kaartverkoop:

🎟️ Kaarten zijn verkrijgbaar via www.rensentheater.nl.

🕗 Aanvang: 20:00 uur

📍 Locatie: Rensentheater, Emmen

📆 Datum: Vrijdag 12 juli 2024

🎥 Live optreden: Crawlin' King Snake

🎥 Live optreden: Bibliotheek Den Haag